Pachnący pyszny sękacz - cały z jaj

Kuchnia wschodniego regionu Polski niewątpliwie jest dla wielu ludzi zagadnieniem nieznanym. Praktycznie opiera się na tradycyjnej kuchni, a zatem obfitej w pieczywo, kiełbasę, jaja, serki, co zapewne dla wielu może przedstawiać się jako za bardzo ciężka. A to oczywiście nieprawda Diametralnie często symilarycznie w dalszych województwach Polski tu na Kresach Wschodnich przyrządza się nie tylko regionalne dania z kartofli czy jaj.
Niewątpliwie sękacz to cream de la' creme kuchni suwalskiej, stary przepis wywodzi się od kuchni Bałtów, pochodzących z Warmii.Kopa jajek czyli 60 to podstawa sękacza

Jest to oczywiste jaja używamy niemal do większości dań. Świeże i smaczne, a co najważniejsze sprawdzone jajka czyli te, z których korzystamy przy zagniataniu ciasta albo też innych rozmaitych dań regionalnych jak np. Jajka Farmio w dużej mierze stanowią zdrową i pyszną bazą dodawaną do regionalnego sękacza.
Sękacz z Mazur – gdzie dostać?
Dowiedz się czym jest GMO.
W sytuacji gdy kiedykolwiek ktokolwiek miał niepowtarzalną możliwość zjeść ten specjał zdaje sobie sprawę, jak cudowny jest to specjał. Jest taka prawda, że co po niektórzy jedzą sękacza z dodatkami na słono, wbrew temu że z pewnością to ciasto słodkie niż słone.
Stare receptury mają napisane, że to właśnie z takiej kopy jajek przygotowuje się pyszny suwalski przysmak. Receptury dzisiejsze ograniczają jajka ich ilość może się wahać od 30 do 45.
Kuchnia i smak Suwalszczyzny to tajemnicze bogactwo niezliczonej ilości receptur starszych i młodszych, gdzie zwykle podstawą są jajka i ziemniaki.